Програм 4. Mеђународне ликовне и песничке колоније Kрчедин 2011.

Крчедин

28. – 31. ЈУЛ 2011. – Дом породице Јакшић, Цара Душана 64

ПРОГРАМ:

Четвртак, 28. јул

19.30 Отварање изложбе „Тако су сликали Мићу“, групе аутора и премијерно ексклузивно јавно слушање интерпретације „Санта Марија Дела Салуте“ Лазе Костића – Рале Дамјановић, Душан Прелевић и композитор Енцо Лесић
Програм води Миња Субота

20.00 Свечано отварање колоније

  • У знак сећања на Лазу Костића
  • песник Перо Зубац, свечано отварање колоније
  • Горан Јешић, председник општине Инђија
  • Хаџи Зоран Лазин, речи о Лази Костићу
  • Зоран и Љубица Јакшић, домаћини колоније, добродошлица
  • Михајло Јакшић, виола
  • Јана Јакшић, рецитација

20.15 Песничка империја

  • Перо Зубац
  • Радомир Андрић
  • Славомир Гвозденовић
  • Миломир Краговић
  • Милица Лилић-Јефтимијевић
  • Мирјана Булатовић
  • Зорица Арсић-Мандарић
  • Љубомир Пјевчевић

20.30 Мини концерт: Тамбурашки оркестар „Банатски кицоши“ из Панчева

20.45 Поетски портрет: Јелена М. Ћирић, Праг

20.50 Представљање сликара и вајара, учесника овогодишње колоније

  • Владимир Кепић, Јагодина
  • Мариана Георгиева, Софија, Бугарска
  • Красимир Георгиев, Софија, Бугарска
  • Татјана Пљакић, Краљево
  • Слађана Миљковић, Краљево
  • Ана Бабић, Кикинда
  • Ана Трнкић, Кладово
  • Оливера Штрбац, Батајница
  • Живорад Милосављевић, Крушевац
  • Сунчица Пинц, Нови Бановци
  • Невена Никодијевић, Деспотовац
  • Јелица Мијатов, Каћ
  • Синиша Попов, Голубинци
  • Светлана Крстић, Београд
  • Милутин Ранковић, Лајковац
  • Жарко Станковић, Параћин
  • Дана Петков, Темишвар, Румунија
  • Божица Чоботин Илић, Темишвар, Румунија
  • Срђан Срећковић, Топола
  • Славица Ердељановић Цурк, Ниш
  • Франц Цурк, Словенија, Ниш
  • Златан Кркић, Ћићевац
  • Милан Ђурић, Будимпешта, Мађарска
  • Бранка Јеремић-Субота, Београд
  • Снежана Арнаутовић, Београд
  • Жељко Драгићевић, Совљак, Богатић
  • Јасмина Церовић, Крушевац
  • Јелена Милорадић, Инђија
  • Звонимир Костић Палански, Ниш
  • Јована Крстић, Нови Сад
  • Мира Ковачевић, Крушевац
  • Немања Панић, Нови Сад
  • Рамона Магда, Вршац

21.05 „Само Сатира Србију Спашава“, афоризми

  • Александар Чотрић, Саво Мартиновић и Миломир Ђукановић-Ђуза

21.20 Проглашење победника и додела награда са књижевног и ликовног конкурса „Вино и Крчедин“

  • Радомир Андрић, Бранко Ракочевић, Франц Цурк и Владимир Кепић

21.35 Савремена бугарска поезија

  • Иван Топалски
  • Ани Иванова
  • Денко Рангелов

21.45 Мини концерт: Тамбурашки оркестар „Банатски кицоши“ из Панчева

22.00 Позоришна представа „Човек човеку“

  • Рада Ђуричин, глумица
  • Вјера Мујовић, глумица

Током програма биће додељене титуле „Ја, Крчединац!“ Пери Зупцу и Ради Ђуричин.

Петак 29. јул

19.30 Отварање изложбе уникатне керамике Милице Јакшић
Изложбу отвара проф. др Ивана Марчикић
Програм воде глумице Мирјана Марковић и Сања Мијајловић

20.00 Милица Стојадиновић Српкиња „Вила фрушкогорска“
Др Зоран Ђерић

20.05 Песничка империја

  • Гојко Ђого
  • Радомир Мићуновић
  • Андреј Јелић Мариоков

20.15 Беседа Владике Никола Велимировића о највећем српском греху

  • Иван Вучковић, глумац

20.25 Мини концерт: Асим Сарван, кантатутор на гитари

20.40 Беседа Владике Атанасија Јефтића

  • Дејан Цицмиловић, глумац

20.50 Александра Ангелов и Миодраг  Јовановић, оперски певачи

21.00 Поетски портрет: Миланка Милосављевић Милосављевић, Крушевац

21.05 Арте, брате… поетски меч – прва рунда

  • Миодраг Јакшић, Београд
  • Спасоје Ж. Миловановић, Крушевац
  • Владимир Благојевић, Београд
  • Предраг Јакшић, Стара Пазова
  • Александар Драгановић, Параћин
  • Новак Ђукић, Београд

21.15 Мини концерт: Бане Ексер, кантаутор

21.25 …Сестре, мајке… поетски меч – друга рунда

  • Гордана Влајић, Панчево
  • Тања Милојевић, Крушевац
  • Сања Петровић, Нови Сад
  • Јелена М. Ћирић, Праг
  • Невена Угреновић, Београд
  • Јелена Стојсављевић, Нови Сад
  • Гордана Рошчић, Кикинда
  • Ана Бербаков Анее, Крушевац
  • Биљана Гајић, Бања Лука
  • Мирјана Ђапо, Брчко

21.35 Градски тамбурашки оркестар из Старе Пазове под управом Љубинка Лазића

21.50 … Кумови и снајке… поетски меч – трећа рунда

  • Гордана Кнежевић, Бачка Топола
  • Нина Обрадовић, Нови Сад
  • Горан Тадић, Нови Сад
  • Зоран Јовановић, Лесковац
  • Јасна Миленовић, Нови Сад
  • Гордана Бреберина-Младеновић, Београд

22.00 „Три женска романа“

  • Јелисавета Даниловић, Београд
  • Снежана Писарић Милић, Сомбор
  • Мирјана Узелац, Панчево

22.15 Музички финале, Бане Ексер и Градски тамбурашки оркестар из Старе Пазове

Током програма биће додељене титуле „Ја, Крчединац!“ Гојку Ђогу, Драгану Чапкуновићу из Сталаћа и сликару Живораду Милосављевићу из Крушевца, као и признање „Њака крчединска“ Сањи Петровић, Дејану Цицмиловићу и Банету Ексеру.

Субота 30.јул

20.00 Реч о великом српском сликару Милану Кечићу

  • Оливера Кечић, супруга Милана Кечића и његови ученици академски сликари

20.10 Песничка империја

  • Слободан Станишић
  • Благоје Баковић
  • Перо Солар
  • Радислав Јовић

20.20 „Авала експрес“, позоришна представа

  • Српско позориште из Будимпеште

20.50 Мини концерт: Драган Млађеновић Шекспир, Ансамбл „Ренесанс“

21.00 Поетски портрет: Драган Јаковљевић, Будимпешта

21.05 Завичајна поетика

  • Предраг Бањеглав, Нови Карловци
  • Оливера Котрљановић, Нови Карловци
  • Маријана Ђурчик, Крчедин
  • Мира Живковић, Крчедин
  • Радивој Прокопијевић Прока, Петровчић
  • Љиљана Вукић, Барајево

21.15 Додела захвалница учесницима и свечано затварање колоније
Зоран и Љубица Јакшић, домаћини колоније

  • Синиша Филиповић, заменик председника општине Инђија

21.30 Мини концерт „Татјана и Артур“,музички  дуо из Русије

21.40 Позоришна представа „Растибуђилизоване клејбезабле“

  • изводи „Театар лево“ из Београда

22.15 Концерт оптимизма: Миона Илић, млада певачка звезда

22.30 Ватромет

Током програма биће додељена титула „Ја, Крчединац!“ Влади Илићу, власнику скадарлијског ресторана „Шешри мој“ из Београда, као и признање „Њака крчединска“ Миони Илић.

Пратећи програм колоније:
– Поставка радова са колоније у Крчедину 2008 и 2009. у „Галерији Јакшић“
– Изложба радова са колоније Крчедин 2010.
– Изложба уникатне керамике Милице Јакшић
– Изложба портрета „Тако су сликали Мићу“, група аутора ( Ранко Гузина, Никола Оташ, Милош Бакаловић, Стефан Попа – Румунија, Светла Цеца Крстић, Перо Ћирковић – Барселона, Горан Ћеличанин и други)
– Изложба ордења и уметнина од злата и сребра-  златаре „Сафир“ из Лознице
– Изложба „Афричке уметности“ , ручно рађене таписерије и керамика из Јужне Африке
– „Кућа славних“ изложба фотографија добитника титула „Ја, Крчединац“ и признања „Њака крчединска“
– Продајна хуманитарна изложба књига АРТЕ групе

Овај унос је објављен под Дешавања и означен са , , , . Забележите сталну везу.

Једно реаговање на Програм 4. Mеђународне ликовне и песничке колоније Kрчедин 2011.

  1. Janos Mesaros каже:

    Cestitam cestitam , mnogo je lepo sto postojite , srdacan pozdrav Janos

Затворено за коментаре.